Bafra İş ve İhracatı Geliştirme Merkezi - BİGEM (Bafra Business and Export Development Unit)


Bafra İş ve İhracatı Geliştirme Merkezi - BİGEM (Bafra Business and Export Development Unit)

Avrupa Birliği – Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında desteklenen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programında yer alan Bafra İş ve İhracatı Geliştirme Projesi 19 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen başlangıç toplantısı ile Bafra’da danışmanlık hizmetleri veren bir yapı olarak hayatına başlamıştır. Bigem’in paydaşları; Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bölgesi’dir.

Mevcut ve özellikle yeni kurulacak olan işletmelerin eğitim, danışmanlık ve destek hizmetleri alarak ihracata yönelik hamleler yapabilmeleri, ürün yelpazelerini genişletebilmeleri için geliştirilen Bafra İş Geliştirme ve İhracatı Destekleme Merkezi projesi - kısa adı ile BİGEM, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından yaklaşık 2 milyon 600 bin avro ile finanse edilmiştir.

Bigem; başta Bafra ve çevre ilçeler olmak üzere, bölgedeki kobilere; ulusal ve uluslararası iş geliştirme danışmanlık hizmetleri, ihracat danışmanlığı, girişimcilere yardım masası, finans kaynaklarına ulaşım ve web tasarımı hizmetleri sunmaktadır.

 

İletişim

 

+90 362 543 43 45

info@bigem.net